Bizi Arayın: +90 (212) 481 02 91
Bizi Takip Edin:

Veri Depolama Ve Yedekleme (Backup) Çözümleri

     Hsn Bilişim Teknolojileri olarak veri depolama çözümlerinde tüm kategorilerde ileri seviyede danışmanlık ve çözüm sunmaktayız. Veri depolama sistemleri uzmanlığımız neredeyse tüm markaları kapsadığından detaylı karşılaştırma analizi ve işe göre en uygun çözümün sağlanması gibi konularda müşterilerimize ihtiyaçları olan tüm bilgi ve hizmetleri sunabilmekteyiz.

 •  Uzman ekibimiz önce sizi dinler, gerekli gördüğü yerlerde analizler ve incelemeler yapmayı önerir, kabul edilirse analiz  sonrasında size önerilerini iletirler. Hiçbir zaman hazır paket çözümler önerilmez.
 •  Müşterimizin ihtiyaçlarını ve hedeflerini anlamak en önem verdiğimiz konudur.
 •  Bizimle yapacağınız veri depolama çözümlerinde. Analizler ve danışmanlık desteğimiz ile iş ihtiyaçlarınıza en uygun veri  depolama çözümlerini alırsınız.
 •  Danışmanlarımız ve teknik uzmanlarımızın yapacağı projelendirme ile şirketiniz için en fayda/maliyet olarak uygun proje  üretilir.
 •  Sizin için sürekli olarak sektörü ve yenilikleri takip eden ekibimiz sizlere sistemlerinizin sadece bugün değil gelecekte de  işinizi görecek yapıda esnek mimari yapıda sunar.
 •  İşlemler sonrasında sizleri periyodik olarak ziyaret eden uzman danışmanlarımız sektördeki yenilikleri ve gelecek  teknolojileri sizlere ileterek, sizleri bu konularda bilgilendirir.


      Yedekleme genel anlamıyla bilgisayar sisteminizi işlevsel kılan temel birimlerin, üzerinde çalışan yazılımların ve depolanan verilerin, arıza, hata ve hasar durumlarında çalışmaların kesintiye uğramaması için veya geri dönülemez biçimde kaybolmasını engellemek amacıyla birden fazla kopya halinde bulundurulmasını sağlayan dosyalar bütününe verilen addır.

     Depolanan verilerin, herhangi bir nedenle zarar görmesi, kurumların çalışma süreçlerinde ciddi zararlara yol açabilmektedir. Yaşanabilecek bir felaket durumu sonrasında, depolanan verilerin geri yüklenememesi, kurumun ticari faaliyetlerine son vermesine neden olabilecek kadar ciddi sonuçlar doğurabilmektedir.

Kurumlar için her geçen gün önemi artan ve hayati bir öneme sahip olan verilerin, yedeklenmemesi büyük risk oluşturmaktadır. Bu nedenle kurumlarda çalışma süreçlerine bağlı olarak, yedekleme sistemleri kurulmalı ve yedekleme işlemleri günlük olarak takip edilmelidir.

     Yedekleme sistemlerinin kurulumu; yedeklenecek veri miktarı, yedekleme sıklığı, yedeklenen verinin zaman içerisinde değişme oranı ve maksimum veri kaybı gibi parametrelere bağlıdır. Bu sistemlerin, birden fazla sunucunun eş zamanlı yedekleme işlemini yapabilmesi, işletim sistemlerinin kayıt dosyalarını tam ve eş zamanlı olarak yedekleyebilmesi ve işletim sistemleri üzerinde çalışan veritabanı uygulamalarının (SQL, Exchange, Oracle vs) yedeklerini sistem kapatılmadan alabilmesi gerekmektedir.

     Yedekleme sistemlerinde, sunucu (server) ve depolama birimleri üzerindeki verilerin; tam (full), artırımlı (incremental) ve farklı (differential) biçimlerde, manüel ya da belirlenen aralıklarda otomatik olarak alınabilmesi ve bu yedeklerin, tam ya da kısmi kurtarma işlemlerinde, veri kaybına uğramadan elde edilebilmesi mümkündür. Bu işlemlerin hem yerel hem de geniş alan ağı üzerinde yapılabilmesi ve oluşan sorunların sistem yöneticisine e-posta, sms gibi yollarla iletilebilmesi de son derece önemlidir.

     Veri yedekleme işlemlerinin, mühendislik standartlarına uygun olarak gerçekleştirilebilmesi için, kurumun çalışma süreçlerine paralel bir yedekleme politikasına ihtiyaç vardır. Yedekleme politikasının yerine getirilebilmesi için ise, detaylı bir analiz çalışması yapılmalı ve politikanın problemsiz bir şekilde sürdürülebilmesi için yedekleme planı ortaya koyulmalıdır. Yedekleme planın işletilmesi ve zaman içerisinde ihtiyaçlara göre güncellenmesi, veri kaybı durumunda kurumun karşılaşacağı zararı en aza indirebilmektedir.

Haberler
BİZE ULAŞIN
 • Adres: Barış mahallesi, Belediye Cad.
  Ginza Lavinya Park No:30 B Blok D:107
  Beylikdüzü / İSTANBUL
 • Telefon: +90 212 481 02 91
 • Email: info@hsnbilisim.com
 • Pazartesi - Cuma: 9:00 - 18:00
  Cumartesi - Pazar: Kapalıyız
BİZE YAZIN
© 2016 HSN BİLİŞİM TÜM HAKLARI SAKLIDIR